Podczas Katowice Business Run 2014 po raz kolejni udowodniliśmy, że specjaliści IT mogą nie tylko szybko pisać kod, ale także – biegać.

W JCommerce bardzo cenimy sprawność fizyczną, sportowe zacięcie i motywację, która pozwala nam pokonać własne słabości. Do udziału w imprezie biegowej zgłosiło się tak wielu pracowników, że firmę reprezentowały aż cztery drużyny:

• JHR Power Team
• JHarty – JCommerce Spirit
• JHighFive
• JRunIT & Dora

Do aktywnego udziału w biegach w dużej mierze zachęcił nas szczytny cel tego wydarzenia – angażując się, mogliśmy bowiem wspomóc finansowo Grzegorza Kocoła, który w wyniku tragicznego wypadku utracił obie stopy. Dzięki zebranym podczas imprezy środkom będzie można sfinansować zabieg reamputacji i zakup protez.

14 września okazał się niezwykle szczęśliwym dniem dla naszych zawodników. Drużyna JHartów zdobyła drugie miejsce w zawodach. Z jednej strony wygrana dla nas ogromnym osiągnięciem, z drugiej zachęca do tego, by sięgnąć po jeszcze więcej – w przyszłym roku pokazać, w której firmie biega się najszybciej! Jak mówi Kasia, najważniejsza osoba w dziale HR i jednocześnie liderka damskiej drużyny JHR Power: „Za rok biegniemy znowu, z jeszcze większą energią! Mimo tego, że żadna z nas nie biega aktywnie na co dzień, zdecydowałyśmy się wziąć udział w tym wydarzeniu i przełamać własne bariery. Zarówno atmosfera, jak i świetna zabawa i wsparcie ze strony całej drużyny pokazały nam, że warto angażować się w podobne eventy.” Bieg zmienił także podejście Wojtka, który po pokonaniu dystansu wreszcie zdecydował się na zmianę życiowego celu: „Do przyszłego roku, kiedy też mam zamiar pobiec, chcę zejść poniżej 15, a może i 14 minut. Myślę, że jest to w moim zasięgu.

W zawodach wzięło udział ponad 1200 biegaczy oraz 5000 kibicujących im uczestników. Przed zespołami stało wyzwanie 19 km trasy biegowej, co dało 3,8 km dla każdego zawodnika sztafety. Gorący doping, prawdziwe emocje oraz piękne widoki Doliny Trzech Stawów sprawiły, że Katowice Business Run na długo zostanie nam jeszcze w pamięci. Choć, jak komentuje to nasza Karolina, „nie ukrywam, znacznie szybciej pojechałabym na rowerze.”

Business Run to charytatywny bieg biznesowy, odbywający się w formie sztafety. Od kilku lat organizowany jest przez Fundację „Poza Horyzonty”. Sztafeta składa się z pięciu osób – w większości są one pracownikami uczestniczących w imprezie firm. W tym roku dzięki biegom zebrano aż 738 tysięcy złotych, które pozwolą na zakup protez dla najbardziej potrzebujących.

Niebawem nasi zawodnicy stawią czoła kolejnemu wyzwaniu – tym razem pobiegną w Silesia Marathon, którego partnerem technologicznym jest JCommerce. Dłuższy bieg wymaga nie tylko kondycji, ale także wsparcia technologicznego. Tu proponujemy wykorzystanie aplikacji mobilnej, którą stworzyliśmy specjalnie na potrzeby tego maratonu.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia. Dzięki Seba za zdjęcia!
Chcesz poznać Business Run od bardziej osobistej strony? Przeczytaj pełną relację Wojtka!

Dodaj komentarz