Na początku tego roku jako JCommerce w Poznaniu podpisaliśmy umowę o współpracy z firmą Software Development Academy, która zajmuje się organizowaniem kursów nauki programowania dla osób, które albo nigdy nie kodowały, albo chcą zmienić technologię.

Nasza przygoda z SDA zaczęła się bardzo dynamicznie – w styczniu w Poznaniu odbyło się spotkanie, na którym omawialiśmy możliwości wspólnego kształcenia przyszłych programistów. Jeszcze tego samego dnia Agnieszka Słodkowska-Kilanowska miała okazję uczestniczyć w spotkaniu inaugurującym realizację kursów w Poznaniu, gdzie prezentowała perspektywę pracy w JCommerce.

Na czym polega nasza współpraca? Software Development Academy realizuje kursy nauki programowania (Java, PHP), w sześciu miastach Polski – w Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi i Warszawie. Uczestnicy kursu w ciągu czterech miesięcy uczą się od praktyków, doświadczonych programistów z różnych firm. W Poznaniu jednym z wykładowców jest nasz Team Leader, Mikołaj Kędzierski, którego już dobrze znamy jako świetnego mentora i osobę, która ma dużą lekkość w przekazywaniu nawet skomplikowanych zagadnień technologicznych. W trakcie trwania kursu JCommerce ma wgląd w repozytoria uczestników, jesteśmy też informowani o ich postępach. Natomiast cały kurs kończy się targami pracy i speed recruitingiem (szybkie, krótkie, konkretne rozmowy rekrutacyjne), gdzie będziemy mogli jeszcze lepiej poznać poszczególnych uczestników, a w efekcie – być może – również nawiązać z nimi współpracę. Tym sposobem nasz poznański zespół Java może zyskać kolejnych pasjonatów programowania.

Na początku roku miesięcznik Forbes opublikował listę najbardziej pożądanych zawodów 2016 roku – programiści Java znajdują się wśród pierwszej dziesiątki – jest to kolejny powód, dla których warto kształcić się w tej technologii. Dlatego też wierzymy, że dzięki współpracy z SDA uda nam się zarazić bakcylem kodzenia kolejne osoby i tym samym nasz poznański zespół Java zyska kolejnych pasjonatów programowania.  Zajęcia pierwszej edycji kursu zaczynają się już dzisiaj, także trzymamy kciuki za uczestników i za naszego wykładowcę – życzymy owocnych warsztatów i braku bugów!

Dodaj komentarz