W dniach od 27 lutego do 2 marca odbyła się Akademia Partnerów Handlowych IBM. JCommerce, na wyjeździe w Szyczyrku, reprezentował Prezes – Piotrek oraz Dyrektor Handlowy z Warszawy – Grzegorz.  W ramach Akademii zorganizowane zostały sympozja oraz dodatkowe zajęcia sportowe dla miłośników białego szaleństwa.

W trakcie tych kilku dni odbyło się ponad 10 wykładów dotyczących, między innymi tematyki nowego wymiaru technologii Blade – IBM FlexSystem, przewagi konkurencyjnej IBM System Storage oraz rozwiązań sieciowych IBM. Część wykładowa została urozmaicona również wieczornymi zajęciami sportowymi. Organizatorzy zorganizowali zawody narciarskie, które odbywały się w drugim dniu Akademii. Miejsce zawodów zostało przygotowane na stoku Szczyrk-Solisko. Zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności na trasie czerwonej, która miejscami wymaga dobrego panowania nad nartami.

W rywalizacji w slalomie gigancie brał udział nasz Prezes, który wywalczył najwyższe podium pokonując resztę zawodników z czasem 31, 69 sekund.