Zgodnie z tą myślą JCommerce postanowiło wywołać uśmiech na kilkunastu twarzach naszych dzieci 🙂

Wspaniałą okazją do tego stały się Mikołajki, które nasza firma zorganizowała dla rodzin pracowników w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Na początku każdy Maluch wraz z rodzicami uczestniczył w przedstawieniu „Brzydkie Kaczątko”.

 

Któż z nas nie słyszał opowieści o perypetiach małego „brzydkiego kaczątka”, który przemienia się  w pięknego łabędzia?  Spektakl Teatru Dzieci Zagłębia uczy tolerancji, wywołuje u dzieci i dorosłych różne emocje od smutku, współczucia po wielką radość. A to wszystko w pełnej barw scenografii i efektom, które sprawiają, że widz czuje się jakby był raz we wnętrzu lasu, innym razem w rozszalałej burzy, a w kolejnej chwili w letnich promykach słońca. Dzieci, nie raz zmartwione losami kaczątka, zaraz dały porwać się uczuciom wielkiego szczęścia. Szczególnie interesujące było rozwiązanie przedstawienia postaci – zwierzęta to barwne, drewniane lalki na kółkach, animowane przez aktorów za pomocą długich kijków. Sami aktorzy także ubrani w kolorowe kostiumy, a to wszystko w niesamowitej scenografii stworzonej z drewnianych, ręcznie zdobionych elementów jak drzewa, skrzynie, wozy, płoty itp.

W tak ważnym dniu nie mogło jednak zabraknąć głównego bohatera – Św. Mikołaja, który w towarzystwie dwóch uroczych Śnieżynek pamiętał o każdym z naszych JDzieciaczków. Okazuje się, że w tym roku dzieci pracowników JCommerce były bardzo grzeczne  Mikołaj wręczył zatem każdemu z nich słodki upominek.

Dla dzieci przeżycie było o wiele większe –  poza uściskiem dłoni Mikołaja wiele z nich miało okazję pierwszy raz wyjść samodzielnie na scenę i stanąć na deskach teatru. Kto wie – może wśród nich jest  jakiś przyszły aktor lub aktoreczka, którzy wyłamią się z rodzinnej tradycji w programowaniu w Javie, .Net, PHP czy co tam jeszcze technika przez te lata przyniesie…

 

Dodaj komentarz