W sobotę 20 czerwca 2015, na zaproszenie wykładowców oraz studentów ATH w Bielsku-Białej, nasz kolega Paweł Mikler przedstawił wykład pt. „Software projects delivery in multicultural environment”.

Paweł poradził sobie znakomicie, kolejny raz udowadniając, że jest świetnym mówcą i doświadczonym praktykiem. Prowadził wykład merytorycznie, a jednocześnie (jak to Paweł ma w zwyczaju) na luzie. Jego ogromna pasja i charyzma zachęciły studentów do dialogu i zadawania pytań, na które odpowiadał niejednokrotnie przytaczając przykłady wzięte z własnej praktyki biznesowej. Paweł  – dziękujemy za przygotowanie oraz świetną prezentację.

Poniżej przedstawiamy wybrane opinie studentów ATH otrzymane tuż po wykładzie:

“Jeśli chodzi o mnie to wykład był bardzo ciekawy. Dowiedziałem się więcej jak wygląda praca dla klienta biznesowego. Z nowych rzeczy to bardzo świetne było zdefiniowanie możliwości współpracy programisty na outsourcingu z klientem i porównanie różnych modeli takiej współpracy. Podobało mi się też praktyczne omówienie jak wygląda współpraca klienta z firmą np. Knowledge Transfer, zrozumienie potrzeb klienta itp. Bardzo pozytywne było pokazanie, jak JCommerce rozmawia z pracownikami o tym w jaką stronę chcą się rozwijać (o ile pamiętam dobrze do pół roku), oraz to, że zawsze jest możliwość zmiany projektu na coś co bardziej odpowiada pracownikowi.
Odnośnie potrzeb klienta – bardzo ciekawa była historia z takim, który notował wszystko w OneNote i potem razem dochodzili do wspólnych definicji, żeby poukładać współpracę. Ogólnie zostało poruszonych wiele spraw praktycznych, co było naprawdę ciekawe i przydatne w codziennej pracy. Na plus zasługuje prowadzący, który opowiadał ciekawie i z pasją. Moim zdaniem fajna inicjatywa z tymi wykładami, na które przychodzi ktoś z przemysłu, bo pokazuje zawsze tą praktyczną stronę pracy w programowaniu plus zawsze czegoś można się dowiedzieć od takiej biznesowej strony, a nie tylko od strony developerskiej.”

“Temat jak dla mnie jest bardzo interesujący, ciekawy, potrzebny. Niestety często poruszany przez osoby, które posiadają wiedzę jedynie teoretyczną (czyt. nie mają doświadczenia). W Twoim przypadku było inaczej. Informacje, które przekazywałeś były spójne, a co najważniejsze – wynikające z praktyki i wieloletnie ewolucji. Widać również, że prowadzącemu pasji nie brakuje. Osobiście bardzo to doceniam. Według mnie, na scenie poruszałeś się swobodnie, nawiązałeś rozmowę z widownią, a pytania nie były dla Ciebie straszne i na wszystkie potrafiłeś zrozumiale odpowiedzieć – Bardzo dziękuję. Prezentacja merytorycznie wyważona – pokazała ogół tematu, wypunktowała najważniejsze aspekty, wzbudziła zainteresowanie na tyle. że z chęcią zgłębię temat.”

Dodaj komentarz