Udział w Tour de France jest marzeniem każdego zawodnika uprawiającego kolarstwo, ze względu na ogromny prestiż imprezy, który wiąże się z długą tradycją, skalą trudności i przede wszystkim niesłychaną siłą medialną wydarzenia. JCommerce doznało zaszczytu stworzenia serwisu internetowego i mobilnego, prezentującego relacje na żywo i wyniki z tego wyścigu.

Serwis to klasyczna aplikacja informacyjna wykonana w technologii Java, korzystająca z danych zewnętrznego dostawcy­ (http://infostradasports.com/). Technologie, które wykorzystaliśmy to: Java, Spring 3.1 (MVC, Cache), SimpleXML, Jackson w ramach backend’u oraz HTML 5, CSS 3, Javascript, jQuery (Templates), JSON w ramach frontend’u.

Z uwagi na długi czas odpowiedzi od serwerów dostawcy zastosowaliśmy lokalną warstwę cache, która pozwoliła na uzyskanie efektu lekkości i wysokiej responsywności interfejsu użytkownika, co zostało spotęgowane przez użycie technologii AJAX. W tym celu rozdzieliliśmy interfejs użytkownika od warstwy danych i wykorzystaliśmy interfejs REST do prostego opisu struktury wykorzystywanych informacji.

Prosta konfiguracja i odpowiednia architektura pozwala na bezproblemowe wzbogacanie aplikacji o dodatkowe opcje językowe – pod warunkiem, że dostawca danych wspiera wybrany język. Obecnie aplikacja funkcjonuje w trzech środowiskach – francuskojęzycznym, holenderskim i belgijskim.

Serwis jest częścią portalu hln.beHet Laatste Nieuws – liczącej się flamandzkiej liberalnej gazety która swe łamy zapełnia materiałami traktującymi głównie o aktualnych wydarzeniach, sprawach lokalnych i sporcie. Wydawcą dziennika jest De Persgroep, właściciel postępowego De Morgen.

Stworzone przez nasz zespół aplikacje webowe dostępne są pod:

Wersja holenderska: http://www.ad.nl/ad/nl/1063/Tour-de-France/integration/nmc/frameset/tdf/TDF2012.dhtml

Wersja belgijska: http://www.hln.be/hln/nl/1295/Tour-De-France/integration/nmc/frameset/tdf/TDF2012.dhtml

Wersja belgijska (francuskojęzyczna): http://www.7sur7.be/7s7/fr/1755/Tour-de-France/integration/nmc/frameset/tdf/TDF2012.dhtml

Dodaj komentarz