Praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy oraz rozwiązywanie problemów programistycznych potrafi sprawiać wiele radości. Jednak jest coś co potrafi dać jej jeszcze więcej. Dzielenie się wiedzą.

W czwartek miałem okazję prowadzić całodniowe szkolenie pt. „Tworzenie aplikacji w Objective-C na platformę iOS”. Przede mną postawiono duże wyzwanie. W końcu niecodziennie zdarza się okazja, aby przeprowadzać warsztaty dla studentów dotyczące tego, czym się człowiek pasjonuje. Przygotowania trwały kilka dni, w których szczególną uwagę zwróciłem na to, aby przedstawić jak najwięcej ciekawych przykładów, praktycznych porad oraz w zrozumiały sposób przekazać obowiązkową teorię.

W końcu nadszedł dzień szkolenia. Do naszej firmy zawitało grono studentów, którzy rozgościli się w salce konferencyjnej. Początkowa trema szybko zamieniła się w dobrą zabawę. Zadbałem o to, aby się wzajemnie poznać i w następstwie tego mówić sobie po imieniu. Bardzo szybko okazało się, że uczestnicy posiadają już wiedzę z programowania, co mnie bardzo ucieszyło.

Na twarzach był widoczny uśmiech i przyjazne nastawienie. Naprawdę niesamowitym uczuciem było zobaczenie tylu osób słuchających z wielkim zainteresowaniem tego, co chciałem przekazać. Niezmiernie cieszyłem się, że szkolenie nie przypominało zwykłych, szarych wykładów.

Wisienką na torcie były przerwy, podczas których można było rozegrać mecz w piłkarzyki, napić się czegoś ciepłego, a co najważniejsze porozmawiać. Oczywiście w trakcie przerwy obiadowej nie mogło zabraknąć dużej ilości pizzy 🙂

Polecam każdemu nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również jej przekazywanie. Jest to cenne przeżycie, które napędza do rozwoju, daje mnóstwo energii i chęci do dalszej pracy.

Z tego miejsca pragnę również podziękować wszystkim biorącym udział w szkoleniu. Byliście świetni!

Dzięki za zainteresowanie. Jesteśmy w kontakcie 😉

Dodaj komentarz