Dnia 18.10.2013 w ramach Akademii Kompetencji JCommerce odbyło się wewnętrzne szkolenie dotyczące systemu Business Intelligence nowej generacji – QlikView.

Uczestnicy mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę m.in. z zakresu QlikView Business Discovery, zapoznać się z wyzwaniami związanymi z projektowaniem intuicyjnych i funkcjonalnych aplikacji, poznać tajniki narzędzi i dobrych praktyk wspomagających pracę developera QlikView. Następnie zaznajomili się z funkcjonalnościami QlikView Server oraz zobaczyli jak wygląda proces instalacji, administracja serwerem i kontami użytkowników. Zanim przeszli do rozwiązania case study, omówione zostały tematy związane z bezpieczeństwem i kwestie dostępu z zewnątrz do serwera, proces licencjonowania oraz zarządzanie aplikacjami na serwerze. Po tak dużej dawce wiedzy merytorycznej, prowadzący przybliżył uczestnikom jeden z projektów JCommerce realizowany przy użyciu rozwiązania QlikView.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak przebiegało szkolenie, zobaczcie najnowszy film dot. praktyk i staży w JCommerce, którego jedna ze scen była kręcona właśnie w trakcie tego szkolenia.

Dodaj komentarz