Czy istnieje równość szans kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie? Jak wyglądają relacje damsko – męskie w firmach? Co to jest gender? Na te i inne pytania JPracownicy odpowiedzieli sobie podczas dwudniowego szkolenia „Równość szans kobiet i mężczyzn” w ramach unijnego projektu „Akademia Kompetencji JCommerce”.

Skuteczne współpracowanie z zespołem wymaga uwzględnienia specyfiki komunikacji stosowanej przez kobiety i mężczyzn. Brak świadomości i umiejętności w tym zakresie powoduje wiele nieporozumień, konfliktów i utrwala funkcjonowanie wielu stereotypów.

Szkolenie pozwoliło nam zrozumieć skąd biorą się różnice powodujące trudności we współpracy mężczyzn i kobiet w miejscu pracy. Dzięki licznym ćwiczeniom zespół JCommerce, który składa się zarówno z kobiet jak i mężczyzn, mógł poznać siebie bardziej wnikliwie, a tym samym odkryć źródła stereotypów. Lepsze zrozumienie „drugiej strony” pozwoli nam teraz sprawniej współpracować wewnątrz JCommerce.

Okazało się też, że tematyka równości szans między kobietami i mężczyznami nie była zupełnie obca JPracownikom. Efekty testów i zabaw nie jeden raz pozytywnie zaskoczyły prowadzących. Z dumą mogę stwierdzić, że JCommerce jest firmą nowej generacji, nie tylko pod względem produktów jakie tworzy, ale i pod względem myślenia pracowników o relacjach damsko-męskich w firmie.

Dodaj komentarz