29 czerwca zakończyła się I edycja naszego programu JAmbasador. Mariusz, Mateusz i Tomek – studenci trzech śląskich uczelni – przez 10 miesięcy przecierali szlaki przyszłym Ambasadorom JCommerce, wdrażajac swoje autorskie pomysły na budowanie obecności naszej firmy wśród studentów. Spotkaliśmy się z chłopakami na zupełnie nowym i nieznanym nam poziomie – Ambasadorowie JCommerce nie są stażystami ani praktykantami, nie są też pracownikami. Naszym celem było, żeby stali się i poczuli częścią JTeamu.

Jak to osiągnąć? Wciągając ich w nasze codziennie życie! Zapraszając na imprezy integracyjne, na wspólną kawę do firmowej kuchni (w drodze na lub z uczelni) oraz na wewnętrzne szkolenia. Czy udało nam się zrealizować to, co sobie założyliśmy? Niech odpowiedzą sami JAmbasadorowie.

 

Tomek Zagórny – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

„29 czerwca oficjalnie zakończyliśmy pierwszą edycję programu Ambasador JCommerce. Było to 10 miesięcy, które wiele mnie nauczyło. Dzięki programowi byłem w stanie realizować moje najśmielsze pomysły promowania JCommerce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Jestem pewien, że wiedza i zdobyte doświadczenie zaprocentują w przyszłości. Chciałbym tym wpisem podziękować wszystkim osobom, które razem z nami, ambasadorami, rozwijały program od pierwszych dni. Dziękuję zatem za czas jaki nam poświęciliście, za wiedzę, którą nam przekazaliście oraz za otwartość, z jaką przyjęliście nas do JTeamu. Na każdym kroku czułem, że jestem nie tylko ambasadorem, ale także pełnoprawny pracownikiem, którego praca jest ważna, potrzebna i doceniana.  Bardzo się cieszę, że miałem szansę zostać ambasadorem i choć skończyłem już swoją kadencję, to bez cienia wątpliwości będę polecał program moim młodszym kolegom na uczelni. Ja jednak nie żegnam się z JCommerce. Moje zaangażowanie zostało docenione i otrzymałem szansę dołączenia do  JTeamu jako stażysta w dziale analiz biznesowych!”

 

Mateusz Gajda – Politechnika Śląska w Gliwicach

„Bez wątpienia  czas spędzony w JCommerce w roli Ambasadora uważam za bardzo owocny. Przede wszystkim dlatego, że mogłem realizować własne pomysły, dzięki czemu miałem duże poczucie odpowiedzialności. Natomiast łączenie studiów z udziałem w projekcie nauczyło mnie jeszcze lepszej organizacji czasu i pracy. Poza kwestiami rozwoju interpersonalnego, firma dała mi możliwość odbycia szkoleń technicznych, co również było wspaniałą okazją na odkrycie, czym chcemy zajmować się zawodowo w przyszłości. Gorąco zachęcam do aplikowania na JAmbasadora, szczególnie osobom pełnym zapału do pracy oraz chcącym zdobyć swoje pierwsze poważne doświadczenia w perspektywicznej firmie IT.”

 

Mariusz Mazgaj – Uniwersytet Śląski w Katowicach

„Podjęcie współpracy z JCommerce uważam za bardzo dobrą decyzję! Po udanej rekrutacji stałem się częścią JTeamu i mogłem rozpocząć swoją działalność na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Informatyki. Realizowałem projekty związane ze zdobywaniem wiedzy technicznej z obszaru IT oraz z zakresu budowania wizerunku firmy w środowisku akademickim. Miałem możliwość czynnego uczestnictwa w konferencjach InfoMEET oraz IT Academic Day i reprezentowania tam JCommerce. Poznałem jak funkcjonuje nowoczesna firma IT oraz jakie kompetencje techniczne są ważne do podjęcia pracy w przyszłości. Dzięki udziałowi w szkoleniach wewnętrznych Akademii Kompetencji JCommerce, uzyskałem cenną wiedzę techniczną. Polecam wszystkim świetną atmosferę pracy w JC, jak również nowe możliwości jakie ze sobą niesie Program #JAmbasador!”

 

Kolejna edycja programu rusza w październiku 2015. Wszystkich studentów zainteresowanych programem zapraszamy do przesyłania zgłoszeń przez stronę JAmbasador.

 

Dodaj komentarz