Blog zamiast notatek

02Styczeń 2012

Ucząc się czegoś nowego, warto prowadzić notatki. Zawsze opisanie danego problemu własnymi słowami, pozwala nam szybciej sobie przypomnieć, o co chodziło w danej technologii.

Dlaczego nie udostępnić takich notatek w sieci? Najlepiej w formie… bloga. Dodatkowo w języku niemieckim :). Można podszkolić słownictwo techniczne, by na przyszłość móc lepiej porozumiewać się z Klientami z zagranicy.

Poznając technologie wykorzystywane w Javie EE (Servlety, JSP, JSF, EJB3, JDBC, JPA, Hibernate) postanowiłem sporządzać notatki na blogu: www.worldling.de. Moim celem jest zamieszczanie co najmniej jednej notatki w tygodniu, by po paru miesiącach mieć solidne źródło wiedzy, z którego (może nie jedynie już ja) będę mógł skorzystać w dowolnym miejscu, gdzie tylko mój laptop złapie wi-fi.

Blog głównie koncentruje się wokół tematu Javy Webowej, ale jakieś wpisy na temat Androida też czasem się pojawiają.

A skąd pomysł na bloga i naukę Javy? A stąd, że trafiłem na staż do JCommerce. Trzeba przyznać, jest to dosyć głęboka woda, która motywuje, by ciągle śrubować swoje umiejętności. Zadania nie należą do banalnych, ale na szczęście są w biurze ludzie, którzy chętnie pomogą lub nakierują Cię, w którym kierunku szukać. Nikt za rączkę nie prowadzi (i dobrze), za to zawsze ktoś chętnie pomoże, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na staż nie przyszedłem z dużym doświadczeniem. Poprzedni semestr na studiach miałem C# oraz równolegle poznawałem Javę we własnym zakresie. Ale to wystarczyło, by nabrać wiatru w żagle i dostać możliwość sprawdzenia się w jakimś większym projekcie.

Staż w JCommerce polecam wszystkim, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Mało kiedy spotyka się tak fajną atmosferę pracy.

Dodaj komentarz