Dlaczego JCommerce?

21Grudzień 2011

Jako student 4 roku studiów  trzeba było poważnie zastanowić się nad przyszłością i podjęciem pracy. Od czego najlepiej zacząć? Oczywiście od stażów! Postanowiłem spróbować swoich sił w projekcie „Nowe Media i Technologie” realizowanego przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Udało się, zostałem przyjęty do projektu. Po przeanalizowaniu dostępnych ofert, padło na Jcommerce.

Zawsze chciałem robić to co lubię, albo to co daje mi najwięcej satysfakcji. Jako że JCommerce oferowało staż na stanowisku programisty PHP, pomyślałem: „czemu nie”! Programowanie, odkąd pamiętam było moją pasją. Tym nie mniej ucieszyłem się gdy na pierwszej rozmowie z przedstawicielami firmy dowiedziałem się, że będę tworzył stronę internetową promującą produkt klasy Business Intelligence. A dokładniej? O tym za chwilkę.

Najpierw muszę wspomnieć o JZałodze, dzięki której pierwszy dzień na stażu nie był taki stresujący jak się tego spodziewałem, a cały okres pobytu w firmie upłynął w miłej atmosferze. Oczywiście, uczucie zagubienia towarzyszyło mi jeszcze przez kilka pierwszych dni… Niepotrzebnie! Czegoś nie wiesz? Czegoś potrzebujesz? Pytaj wprost! To nic nie kosztuje, a przede wszystkim chodzi o to aby czuć się w „pracy” dobrze.

Skoro już wspominam o pracy, to opowiem więcej o tym czego dotyczył mój staż. Cała strona miała opierać się na systemie zarządzania treścią Joomla!, wraz z wprowadzeniem nowych niestandardowych  funkcjonalności. Ponad to, dostawałem do wykonania różne prace administracyjne na stronach należących do JCommerce. Oprogramowanie nowych modułów, komponentów było nie lada sprawdzianem dla moich umiejętności nabytych podczas studiów. Muszę przyznać, że podczas tego stażu znacznie poprawiłem swój kunszt programowania oraz poznałem rozwiązania, z którymi wcześniej nie miałem styczności. Wszystkie te doświadczenia zostaną ze mną do końca życia, a to w przeciągu zaledwie trzech miesięcy!

Podsumowując i jednocześnie odpowiadając na pytanie „dlaczego JCommerce?”. Powiem, że lepiej po prostu trafić nie mogłem :). Wspaniała załoga, zapewnia świetną atmosferę do pracy, ponad to zawsze pomocna i życzliwa. Zadania stażowe na odpowiednim poziomie nie pozwalają się nudzić ani przez chwilę. Ponadto będę mógł dalej robić to co lubię i to w dodatku odpłatnie, ponieważ po stażu zaoferowano mi dalszą współpracę :).

Dodaj komentarz