Nasza firma (a konkretnie jej krakowska filia) znalazła się w zaszczytnym gronie 11 krakowskich pracodawców, którzy dołączyli do Rady ds. współpracy z biznesem przy Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak to się zaczełó? W roku akademickim 2014/2015, rozpoczęliśmy współpracę z Instytutem Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wspólnie realizowaliśmy projekt PELIKAN IT (więcej o nim, przeczytacie na stronie projektu) skierowany do studentów ostatnich lat studiów I i II stopnia. W ramach przedsięwzięcia pokazywaliśmy studentom jak wygląda praca w branży IT,  inspirowaliśmy ich do rozwoju podczas stażów, ale także uczestniczyliśmy w spotkaniach Rady ds. Współpracy z Biznesem. Projekt miał jeszcze jeden ważny cel: dostosowanie programu nauczania do oczekiwań pracodawców.

Kiedy PELIKAN IT dobiegł końca, na Wydziale Matematyki i Informatyki utworzona została stała Rada do spraw Współpracy z Biznesem. Jej podstawowym celem jest zacieśnienie współpracy nauki z biznesem oraz wypracowanie rozwiązań doskonalących program studiów informatycznych tak, by jak najlepiej odpowiadał potrzebom pracodawców. Ma ona charakter stałego ciała doradczego na Wydziale.

Powołanie do Rady pracodawców otrzymaliśmy z rąk prof. dr hab. Armena Edigariana, dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a sama nominacja była tym bardziej wyjątkowa, że do Rady zostały zaproszone tylko te firmy, które uzyskały najwyższe wyniki podczas procesu rekrutacji.

W skład Rady wchodzą przedstawiciele 11 krakowskich firm oraz przedstawiciele Wydziału (dr hab. Leokadia Białas-Cież, dr Bartosz Zieliński, dr Adam Roman, dr Piotr Kalita, dr Marcin Żelawski, dr Tomasz Kapela, mgr Grzegorz Jasiński). Na comiesięcznych spotkaniach wspólnie wypracowujemy tzw. best practice i podejmujemy starania, aby elastycznie przystosować ofertę akademicką do dynamicznych zmian warunków rynkowych, jakie zachodzą w branży IT.

Najbardziej namacalnym obecnie efektem współpracy z UJ, jest to, że ośmiu studentów Wydziału Matematyki i Informatyki w ramach jednego z przedmiotów akademickich, realizuje projekt opracowania hurtowni danych dla krakowskiego biura JCommerce. „Projekt Zespołowy”, który współprowadzimy wraz z kadrą wykładowców UJ, jest realizowany w technologii MS BI. Zakończenie kursu planowane jest w czerwcu i zostanie uwieńczone pracami licencjackimi, które powstają pod czujnym okiem Mentora – Przemka Rocha.

W roku akademickim 2016/2017 planujemy kolejną edycję programu, który odbywa się pod kryptonimem „Ambasador” i z niecierpliwością czekamy na kolejnych studentów, którzy dołączą do naszego JTeamu.

 

Katarzyna Kołodziej-Wróbel

 

JCommerce Kraków

JCommerce Kraków

 

Dodaj komentarz