Tyle właśnie trwał mój staż w JCommerce. Zachęcony opiniami jakie krążyły po uczelni na temat firmy oraz możliwością poszerzenia wiedzy na temat Business Intelligence, zgłosiłem się na staż i ku mojemu wielkiemu zadowoleniu przeszedłem etap rekrutacji. Podbudowany moim pierwszym sukcesem na pokładzie JStatku udałem się pierwszego dnia do pracy. Pierwszą zaletą jaką dostrzegłem były elastyczne godziny pracy i o dziwo nie dotyczyły one tylko studentów, ale i stałych pracowników!  W firmie najbardziej podobało mi się to, że wykorzystuje najnowsze technologie nie tylko ze stajni mojej ulubionej rodziny produktów SQL Server, ale również inne takie jak, Cognos czy QlikView, ale i wiele więcej.

Na początku bałem się, iż nie dam rady w tak krótkim czasie zapoznać się z taką ilością narzędzi, jednakże tutaj z pomocą przyszli mi bardziej doświadczeni pracownicy JCommerce.  Żadne moje pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Zawsze mogłem liczyć na wsparcie starszych stażem kolegów z JC, którzy pomagali mi mierzyć się z różnorakimi problemami napotykanymi na swojej drodze oraz nieustannie motywowali. Z tego miejsca chciałbym im szczerze za to podziękować.

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem była atmosfera panująca w firmie. Nie istnieją tutaj sztywne zasady określające ubiór, czy określona przerwa na obiad, dlatego mogę śmiało stwierdzić, że atmosfera panująca w firmie przerosła moje oczekiwania.  Teraz już wiem, że w ogłoszeniach firmy o pracę słowa “Mile widziane poczucie humoru” nie są pisane na wyrost. Pełna dawka profesjonalizmu oraz humor są najlepszą wizytówką JCommerce, sam się o tym przekonałem!

Po intensywnym szkoleniu z narzędzi klasy Business Intelligence otrzymałem zadanie od naszego Project Managera – Marcina, którym było opracowanie raportów na potrzeby nowopowstałej platformy Chronos z wykorzystaniem technologii QlikView oraz self-service BI Microsoftu, czyli PowerPivot w dodatku z PowerView. Do zadanie podszedłem z dużym zapałem, a sam Marcin dawał cenne wskazówki i rady, które pomogły nie tylko w realizacji tego projektu, ale i w całym procesie samokształcenia. Oprócz pracy nad moimi narzędziami znalazły się chwile wolne na.. Grę na konsoli Xbox którą zarząd sprawił pracownikom.

Zakończę tymi słowami którymi rozpocząłem: trzy miesiące zleciały bardzo szybko.. Jednakże dzięki propozycji dalszej współpracy nadal mogę być częścią JZałogi🙂

Dodaj komentarz