Październik jest miesiącem, w którym po wakacyjnych wojażach studenci rozpoczynają poranne wstawanie na uczelnie. Do tej pory ich myśli krążyły zapewne wokół rozrywki, teraz jednak z wolna wracają do rzeczywistości i kierują spojrzenie na przyszłość. Właśnie, przyszłość!

Najprawdopodobniej to właśnie ona zainspirowała ich do udziału w Dniach Otwartych JCommerce.

W poniedziałek 20.10 gościliśmy studencką reprezentację Uniwersytetu Śląskiego. 12-osobowa ekipa wzięła udział w szkoleniu „TEAM: How does IT work?”, prowadzonym przez Anię i Ewelinę. Nasze specjalistki przybliżyły uczestnikom role projektowe, ukazując w ten sposób perspektywiczne ścieżki rozwoju, którymi wystarczy podążać by zdobyć nowe kompetencje i poznać specyfikę branży IT.

Czym różni się grupa i zespół? Jak bardzo istotna jest efektywna współpraca? Podczas warsztatów poświęciliśmy sporo czasu, by w pełni odpowiedzieć na te pytania. Podkreśliliśmy znaczenie tak ważnych dla JCommerce wartości, jakim jest wspólny cel, wspólna odpowiedzialność, zaufanie i komunikacja.

Czym innym są jednak teoretyczne rozważania i sprawdzenie rzeczywistych umiejętności w praktyce!

Zadaniem studentów było zbudowanie „nart”” z kartonów, a następnie wspólne przejście w nich po całej firmie. Nie tylko wywołało to wiele śmiechu, ale również mocno zdezorientowało naszych pracowników; niektórzy wydawali się być nawet przerażeni widokiem czegoś na kształt ludzkiego czołgu, przesuwającego się po korytarzu i krzyczącego „prawa, lewa, prawa!”

Przyznajemy, że wykonanym w naszej siedzibie nartom nieco brakowało, by spełnić restrykcyjne normy bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Nie one były jednak ważne – pracując nad nimi studenci przekonali się, że praca w zgranym zespole jest nie tylko bardziej efektywna, ale i przyjemniejsza. Cel został osiągnięty.

Po takich fizycznych wyzwaniach, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do naszego niezawodnego JFoodTrucka. Później ekipa studentów opanowała Fun Room – piłkarzyki oraz FIFA zrobiły prawdziwą furorę! Pod koniec spotkania każdy mógł porozmawiać z przedstawicielami wszystkich działów, zadając im szczegółowe pytania dotyczące pracy w JCommerce.

Tymczasem już w przyszłym tygodniu kolejna wizyta młodych i zdolnych, tym razem z WSB w Dąbrowie Górniczej. Ciekawe jak im pójdzie z nartami…

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)

Dodaj komentarz