HR zawsze trendy :-)

21Marzec 2013

W dniu 7 marca 2013 w Qubus Hotel Prestige w Katowicach odbyło się seminarium „Biznes dla edukacji” organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Oczywiście, na takiej imprezie nie mogło również zabraknąć naszego uroczego HRu. Wyspane i żądne wiedzy by poznać nowe trendy na rynku pracy stawiłyśmy się punktualnie o godzinie 10:00.

Seminarium rozpoczęło się od przedstawienia wyników badań na temat niedopasowania kompetencyjnego na polskim rynku pracy, gdzie dowiedziałyśmy się jakich kompetencji najbardziej poszukują pracodawcy. Kolejno zapoznałyśmy się z programem stażowym „Student on Board”, skierowanym do popularnie określanego „Pokolenia Y”- młodzi ludzie silnie nastawieni na natychmiastowe efekty swojej pracy, jasno określone cele i szybką informację zwrotną na temat swojej pracy.

Po przyswojeniu tylu treści szybko poczułyśmy, że pora już na małe co nieco. Podczas lunchu prócz dobrego jedzenia, miałyśmy okazję pozyskać nowe kontakty oraz wymienić się opiniami na temat usłyszanych prezentacji. Po lunchu zaprezentowały się firmy, które współpracują ze szkołami średnimi przekazując im nowoczesnym sprzęt oraz inne materiały edukacyjne, zapewniając tym samym młodym ludziom lepszy start na rynku pracy. Konferencję zakończyła debata z udziałem HR Menedżerów, przedstawicieli Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Katowice oraz Prorektora Uniwersytetu Śląskiego poświęcona najważniejszym wyzwaniom w zakresie współpracy biznesu z edukacją.

Pełne wiedzy i gotowości do pracy wróciłyśmy nie tylko do codziennych obowiązków…już wkrótce nowy Program Stażowy w JC 😉

 

Dodaj komentarz