Kategorie:

W czwartek (18.11.2010) o godzinie 3 rano, wraz z Michałem Osobą wyruszyliśmy do Pragi na warsztaty organizowane przez firmę IBM. Warsztaty były adresowane do partnerów biznesowych i dotyczyły nowej wersji platformy Business Intelligence IBM Cognos. Po 7 godzinach jazdy, w jakże miłym deszczowym klimacie dojechaliśmy do Praskiego Parku Technologicznego, gdzie swoją siedzibę ma min. firma IBM.

Pierwszego dnia warsztaty trwały do godz. 18. Na warsztatach dowiedzieliśmy się między innymi co nowego pojawi się w Cognos 10 oraz jaką strategię rozwoju i dystrybucji przyjęła firma IBM.

Pozwolimy sobie uchylić nieco rąbka tajemnicy wymieniając już teraz nowe funkcjonalności Cognos 10:

Active Reports oferujący dostęp do zdefiniowanych i w pełni funkcjonalnych raportów off-line
(z możliwością drążenia i edycji danych),
Real Time Monitoring pozwalający na bieżąco monitorować sytuację przedsiębiorstwa we wskazanych obszarach,
IBM Collaboration pozwalający zintegrować narzędzie Cognos z platformą Lotus, która zawarta jest w ramach
licencji Cognos – umożliwia to dodatkowe operacje na utworzonych raportach w ramach procesów zachodzących
w przedsiębiorstwie,
Go!Mobile – funkcjonalność pozwalająca na korzystanie z aplikacji za pomocą telefonów komórkowych.

Po zajęciach przyszedł czas na chwilę odpoczynku. Po krótkim relaksie wybraliśmy się zwiedzać Pragę. Pomimo niesprzyjającej aury i panujących ciemności postanowiliśmy odwiedzić rynki na starym i nowym mieście, przespacerować się po Placu Wacława oraz Moście Karola. Z uwagi iż było już późno, bardzo zimno i wiał mocny wiatr, pomimo niedosytu po godzinie wróciliśmy do hotelu.
Drugiego dnia warsztaty skończyły się ok. godziny 15. Ten dzień warsztatów to przede wszystkim informacje techniczne dotyczące nowej wersji platformy Cognos, zajęcia praktyczne, prezentacje funkcjonalności oraz nowego modelu licencyjnego. Ponieważ pogoda w dalszym ciągu była fatalna, ciągle padał deszcz, dlatego zaraz po zakończeniu warsztatów udaliśmy się do Katowic.

Warsztaty oceniamy bardzo pozytywnie, dzięki nim będziemy mogli przekazać najświeższą wiedzę naszym obecnym
i przyszłym klientom Business Intelligence.

Dodaj komentarz