Kolejny InfoMEET za nami. Tym razem zaprezentowaliśmy się we Wrocławiu, gdzie właśnie powstał nasz  nowy oddział. 

20 czerwca po raz pierwszy mieliśmy przyjemność pojawić się na wrocławskiej edycji InfoMEET – konferencji o stosunkowo niedługiej historii, ale przygotowywanej na wysokim poziomie i z wielkim zaangażowaniem. Ideą wydarzenia jest stworzenie przestrzeni dla firm IT do spotkań ze specjalistami z branży, czyli potencjalnymi pracownikami. Wrocławski InfoMEET okazał się być dla nas świetną okazją do zaprezentowania JCommerce, jako nowej firmy na wrocławskim rynku pracodawców IT. Cel na ten dzień: pozytywnie zapisać się w pamięci wrocławian. Na pierwszy ogień poszłyśmy Kasia i ja – mix HR i marketingu. Postawiłyśmy na energiczną prezentację firmy, z naciskiem na to, co najważniejsze z punktu widzenia pracownika.

Chwilę później z techniczną prelekcją wystąpił Marcin z działu .Net, który poprowadził praktyczny wykład na temat korzystania z Entity Framework oraz NHibenrnate.  Zaraz po naszych wystąpieniach na stoisku JCommerce nastąpił wzrost gęstości zaludnienia oraz ilości pytań, na które odpowiedzi udzielał także obecny z nami Jacek – nasz Java developer z Poznania.

Wydarzenia takie jak InfoMEET to dla nas nie tylko okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, lecz również możliwość poznania oczekiwań, jakie wobec pracodawców mają  specjaliści w branży IT. W tym celu przeprowadziliśmy wśród uczestników ankietę, pytając ich m.in. o to, czego poza standardowymi narzędziami oczekują w miejscu pracy (hamak? ścianka wspinaczkowa? sokowirówka? tor do kręgli? stół bilardowy?), co motywuje ich do działania i samodoskonalenia, jakie pozamaterialne dodatki są dla nich ważne (elastyczny czas pracy? praca zdalna? dopasowane formy zatrudnieni? opieka medyczna?).

Wypełnione ankiety nigdy nie lądują w koszu – są dla nas cennym źródłem wiedzy o ludziach, którzy tworzą naszą branżę, a być może w przyszłości dołączą do JCommerce. W ten sposób możemy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracodawcy.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można też znaleźć na stronie InfoMEET 

Dodaj komentarz