JCommerce na Business Discovery World Tour 2013

QlikView Business Discovery World Tour w Warszawie, czyli największe polskie wydarzenie społeczności związanej z platformą QlikView, nie mogło odbyć się bez udziału JCommerce. Podczas imprezy, która miała miejsce 15 października, wszyscy uczestnicy mieli okazję porozmawiać z naszymi specjalistami, dowiedzieć się czym jest i lepiej poznać platformę QlikView. Konferencja była znakomitym źródłem wiedzy zarówno dla osób biznesowych poszukujących dopiero właściwego rozwiązania Business Intelligence, dla użytkowników, którzy już je znają, jak również dla konsultantów technicznych.

Merytoryka wydarzenia została podzielona na dwa moduły – techniczny oraz biznesowy. Podczas części biznesowej przedstawione zostały najciekawasze funkcjonalności narzędzia, uczestnicy wymieniali się doświadczeniami, obawami, znajdowali rozwiązania nurtujących ich problemów oraz uczestniczyli w prezentacjach klientów, którzy przedstawiali korzyści uzyskane z wdrożenia platformy.

W części technicznej, skierowanej przede wszystkim do osób odpowiedzialnych za utrzymanie, administrację i rozwój systemów Business Intelligence, uczestnicy mogli dowiedzieć się między innymi jak w łatwy sposób podłączyć system ERP SAP jako źródło danych dla platformy QlikView. Dotychczas wdrożenia QlikView napotykały problemy związane z dostępem do danych w systemach SAP, dlatego zaprezentowane konektory są krokiem milowym w ich pozyskiwaniu.

Przedstawiciel QlikTech zaprezentował też pierwszą odsłonę nowej wersji platformy – QlikView.Next, wykorzystującej Natural Analytics™ – koncepcję umożliwiającą pracę w sposób odwzorowujący ludzkie myślenie oraz ciekawość przejawiającą się zadawaniem pytań. Natural Analytics pomaga dokonać przejścia od jednego, wybranego elementu danych do stworzenia połączeń z innym elementem. Intuicyjnie kieruje użytkowników w stronę potencjalnych odpowiedzi, jednocześnie odkrywając nowe i nieprzewidziane powiązania pomiędzy danymi. Odpowiedzi na pytania są uzyskiwane i weryfikowane natychmiastowo, w trakcie dyskusji lub podczas prezentowania treści. Natural Analytics wprowadza również prawdziwie społecznościowe narzędzie BI. Dzięki Data Dialogs™ użytkownicy mogą prowadzić interaktywne dyskusje w czasie rzeczywistym, odkrywając zależności i dzieląc się nimi w trakcie sesji roboczych. Najnowsza wersja platformy QlikView spotkała się z dużym entuzjazmem publiczności.

Niewątpliwą gwiazdą wydarzenia był Robert Korzeniowski – Mistrz Świata i wielokrotny Mistrz Olimpijski w chodziarstwie – który nie omieszkał również odwiedzić stoiska JCommerce. Oprócz części rozrywkowej, podczas której opowiadał o swoich osiągnięciach, ciężkiej pracy i drodze na szczyt, zaprezentował również możliwości QlikView jako platformy analizującej pracę sportowca. Poprzez analizę swoich wyników, planów treningowych, diety i innych ważnych czynników (również stanu zdrowia, temperatury ciała, kardiogramów itp.) QlikView pomagał mu planować optymalne działania, tak aby uzyskał szczytową formę w najbardziej odpowiednim momencie.

Dodaj komentarz