Kategorie:

W dniach 7-8 maja br. na polu golfowym Amber Baltic w Międzywodziu odbył się turniej inaugurujący tegoroczną edycję Golf Business League*, którego sponsorem generalnym jest JCommerce oraz QlikView.

W czasie pierwszego dnia turnieju rozegrano zawody drużynowe w parach w formacie Better Ball* oraz kilka konkursów dodatkowych. Firma JCommerce wraz z QlikTech – producentem innowacyjnej platformy analitycznej  QlikView ufundowała nagrodę główną w kategorii Nearest to the Pin*, którą zdobył Pan Janusz Cymanek. Ponadto uczestniczy turnieju mieli okazję zgłosić chęć udziału w bezpłatnym projekcie pilotażowym QlikView Seeing is Believing, a przy okazji wygrać voucher do realizacji w golfowym sklepie internetowym www.bogigolf.com.pl.

W drugim dniu zawodów 30-tu uczestników zmierzyło się w turnieju indywidualnym, który rozegrano w formacie Stableford Netto* w trzech grupach handicapowych*. W grupie podstawowej pierwsze miejsce zajął pan Maciej Jesionek (37 pkt), drugie miejsce przypadło panu Jackowi Stawickiemu (34 pkt.), z kolei trzecie miejsce zdobył pan Stefan Sajkiewicz (33 pkt.).

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy na kolejny turniej z cyklu Golf Business League, który odbędzie się już 21 i 22 maja na polu Sierra GC w Trójmieście.
Więcej informacji na temat uczestnictwa w turnieju znajduje się na stronie www.businessleague.pl


A dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie odnajdują się w gąszczu terminów golfowych zamieszczamy poniżej krótki słowniczek:

* Golf Business League – cykl czterech dwudniowych turniejów rozgrywanych na najlepszych polach golfowych w Polsce wraz z wieczornymi spotkaniami w wyjątkowych hotelach. Startują w nich przedstawiciele biznesu z całej Polski. Zakończeniem cyklu jest pięciodniowy zagraniczny turniej rozgrywany jesienią, który będzie nagrodą dla najlepszych graczy Ligi.

* Better ball – forma gry drużynowej gdzie każdy członek drużyny uderza piłkę z tee, następnie wybiera lepszą pozycję, następnie obydwoje uderzają piłkę z tego miejsca, itd.

* Nearest to the Pin – konkurs w którym zwycięzcą jest uczestnik, który za pomocą jednego uderzenia skieruje piłeczkę golfową najbliżej dołka.

* Stableford – rodzaj turnieju w którym wyniki są liczone przy pomocy punktów przyznawanych za uzyskany wynik w stosunku do ustalonego wyniku na każdym dołku w następujący sposób:
Liczba uderzeń na dołku. Liczba przyznanych punktów.

  • Dwa lub więcej niż ustalony wynik 0
  • Jedno więcej niż ustalony wynik 1
  • Równa ustalonemu wynikowi 2
  • Jedno mniej niż ustalony wynik 3
  • Dwa mniej niż ustalony wynik 4
  • Trzy mniej niż ustalony wynik 5
  • Cztery mniej niż ustalony wynik 6

Zwycięzcą jest zawodnik, który uzyska największą liczbę punktów.

* Handicap (HCP) – system wyrównawczy, polegający na dodaniu określonej liczby uderzeń (liczba całkowita) w rozgrywce, wynikających z parametrów pola oraz handicapu dokładnego gracza (podawanego z dokładnością do 0,1). Dodatkowe uderzenia rozkłada się kolejno, począwszy od najtrudniejszych dołków, które oznaczone na karcie wyników (Score Card) pola w pozycji HCP.

* Tee – pole startowe – początek każdego dołka.

* Fairway – właściwa droga do dołka – tor z krótko ściętą trawą pomiędzy obszarem tee a greenem.

* Green – miejsce przy dołku z bardzo krótka trawą, do którego odbywa się putting.

* Putting – uderzenie piłki specjalnym kijem – putterem na greenie.

* Par – skrót oznaczający normę uderzeń na każdym dołku pola golfowego, suma par poszczególnych dołków daje PAR pola; poszczególne tory na polu golfowym, w zależności od długości i uformowania, mają ustaloną liczbę uderzeń – tzw. par, tak więc, jeśli tor jest np. par 4, to norma uderzeń na tym torze wynosi 4.

Źródło: Szkoła pierwszego kroku golfowego A&A Golf Club, Wikipedia, regulamin Polskiego Związku Golfa.
Wybrane zdjęcia pochodzą ze strony www.businessleague.pl.

Dodaj komentarz