12.11.2014 r. został otwarty kolejny JPoint. Tym razem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i przy współpracy z firmą eSKy.pl.

JPoint, co to takiego? – głowi się pewnie niejeden student.

JPoint to inicjatywa JCommerce, która ma na celu przeniesienie kawałka przestrzeni biurowej na uczelnie. Kolejne pytanie, które się nasuwa to – po co? Projekt jest zrealizowany po to, by pomóc młodym ludziom już w trakcie studiów zaznajomić się z przestrzeniami biznesu, tak by świat kariery zawodowej, która rozpoczną już wkrótce nie kojarzył im się z byciem zamkniętym w czterech ścianach, tylko przynosił na myśl pracę z przyjemnością.

JPoint na Uniwersytecie Ekonomicznym to druga taka przestrzeń w Polsce. Pierwszą otwarto rok temu na Uniwersytecie Śląskim. Inicjatywa została odebrana entuzjastycznie ze strony władz uczelni oraz samych studentów. Dostępna jest relacja Radia Eska z tego eventu.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w oficjalnym otwarciu brali udział przede wszystkim studenci, Rektor prof. dr hab. Leszek Żabiński, Dziekan prof. dr hab. Jerzy Gołuchowski oraz Marcin Siemieński – wiceprezes JCommerce. W swoim wystąpieniu Marcin podkreślił, że firmę JCommerce tworzą w dużej mierze osoby, które ukończyły właśnie Uniwersytet Ekonomiczny. Wśród nich obecni są absolwenci Wydziału Informatyki i Komunikacji, aktualni specjaliści Business Intelligence, a byli stażyści JCommerce, którzy dzięki nabyciu doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów, z wyróżnieniem obronili swoje prace. Gala otwarcia zakończyła się podpisaniem programu „JStudent- synergia nauki i biznesu” oraz odsłonięciem graffiti, które powstało z pomysłów studentów UE. Padło na roboty i komputery, symbolizujące nowe technologie, oraz maskę płetwonurka, samolot i konsolę, nawiązujące do rozrywki. „Między rozwojem zawodowym a czasem na zainteresowania powinna istnieć harmonia” – wyjaśnił przesłanie graffiti Łukasz, jego twórca z grupy artystycznej NieTak. O samym otwarciu można było przeczytać w lokalnej Gazecie Wyborczej oraz obejrzeć skrót w wiadomościach na TVSilesia.

Program JStudent, którego JPoint jest jednym z 7 realizowanych aspektów, jest kompleksowym programem dla studentów. Każdy z jego punktów został starannie przemyślany by przygotować studentów do nabywania nowych kompetencji i pomóc im w rozpoczęciu kariery zawodowej. Jednym z nich jest całoroczna możliwość odbywania praktyk i staży w JCommerce. Nowe doświadczenie zawodowe studenci mogą nabywać w technologiach .NET, PHP, Java, obszarze Business Intelligence, FrontEnd, ERP, QA oraz wdrażać się w pracę administratora sieci. Kolejnym elementem są Dni Otwarte JCommerce będące szansą na skonfrontowanie się ze specjalistami różnych technologii oraz poznania firmy od środka. W ramach Akademii Kompetencji JCommerce odbywają się szkolenia dla studentów z obszarów technologicznych oraz miękkich. Program JWykładowca zakłada prowadzenie zajęć na studiach przez praktyków JCommerce z wieloletnim doświadczeniem. JCommerce również na co dzień chce zarażać swoją energią studentów, dlatego bierze udział w eventach typu IT Academic Day. Reprezentanci firmy prowadzą wtedy prezentacje dot. JCommerce oraz wykłady technologiczne. Najnowszą inicjatywą firmy jest Program Ambasador polegający na wybraniu reprezentantów z Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej, którzy przez cały rok akademicki będą łącznikami między uczelnią a firmą JCommerce.

W JCommerce wszyscy wierzymy, że dzięki programowi JStudent i nowo otwartemu JPoint’owi studenci przekonają się, że nie muszą wybierać między pracą a przyjemnością. A już wkrótce pewnie zostanie zainicjowana kolejna akcja JCommerce dla studentów, dlatego stay tuned!

Dodaj komentarz