Laureaci naszego konkursu udowadniają, że biznes nie tylko można, ale i należy w sposób umiejętny godzić i łączyć z innymi funkcjami – powiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Słowa te padły podczas Gali finałowej konkursu dla pracodawców „Dobry Klimat dla Rodziny”, do którego przeszliśmy jako jedni z nielicznych. Anna Komorowska podkreśliła, iż więcej firm w Polsce powinno zacząć naśladować laureatów konkursu i realizować wdrożone przez nich pomysły. Z kolei według Ireny Wóycickiej, Sekretarza Stanu w KPRP, zwracanie uwagi przez pracodawców na przyjazne warunki pracy jest jednym z najważniejszych kroków, jakie powinny zostać podjęte, by poprawić obecny rynek pracy w Polsce.

Kancelaria Prezydenta RP pełniła patronat nad konkursem, w którym wzięli udział pracodawcy z całego kraju. Jego głównym celem jest upowszechnienie w Polsce wiedzy na temat wartości rodzinnych w pracy i wskazanie rozwiązań, które znacznie ułatwiają łączenie życia zawodowego i prywatnego.

Firmy nagrodzone przez Parę Prezydencką aktywnie pomagają swoim pracownikom w realizacji aspiracji zawodowych i prywatnych poprzez elastyczną organizację pracy, dofinansowania czy wewnętrzne programy polityki rodzinnej.

Konkurs składał się z trzech etapów, w których uczestnicy zostali poddani ocenie kolejnych osób. Brano pod uwagę nie tylko opinię samego pracodawcy, ale także obiektywne zdanie pracowników-rodziców (badanych przez niezależną firmę), a w finale w jury zasiedli: Irena Wóycicka (Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP), Jerzy Bartnik (prezes Związku Rzemiosła Polskiego), Andrzej Blikle (prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych), Henryka Bochniarz (prezydent Konfederacji Lewiatan), Michał Broniatowski (redaktor naczelny Forbes), Irena Eris (współwłaścicielka Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris), Marek Goliszewski (prezes Business Centre Club), Andrzej Malinowski (prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej), Witold Orłowski (główny doradca ekonomiczny PwC) oraz Mirella Panek-Owsiańska (prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu)

Firma JCommerce została finalistą konkursu! Komisja szczególnie zwróciła uwagę na takie aspekty pracy jak elastyczne godziny zatrudnienia, możliwość wzięcia urlopu w tym samym terminie co współmałżonek czy łagodne wdrożenie w okresie adaptacyjnym. Docenione zostały również organizowane specjalnie dla rodzin takie wydarzenia jak Mikołajki, pikniki firmowe i inne spotkania integracyjne.

Dodaj komentarz