Pod koniec kwietnia firma JCommerce została zaproszona na konferencję „Dni IT” Politechniki Opolskiej by dzielić się własnym doświadczeniem i inspirować młodych ludzi.

Wykłady, plan zajęć, laboratoria, sztywne zasady. Mogłoby się wydawać, że w życie studentów Politechniki Opolskiej wkradła się rutyna i monotonia. Całe szczęście tak nie jest! Za sprawą pani dr inż. Anny Zatwarnickiej oraz jej podopiecznych ze studenckiego koła naukowego Grupy .NET, wydział Elektroniki, Automatyki i Informatyki przeżywa renesans. Podczas „Dni IT” odbywały się prelekcje na temat szeroko pojętych nowych technologii, narzędzi programistycznych oraz przyszłości IT. W czasie konferencji nie zabrakło również okazji do rozmowy na temat staży i praktyk w JCommerce oraz możliwości rozwoju, jakie dajemy młodym osobom. Okazało się, że studenci mogą się pochwalić bardzo dobrą znajomością naszej firmy. Pozytywnym zaskoczeniem były rozmowy z osobami, które jakiś czas temu zaaplikowały na staż i teraz z niecierpliwością wyczekują dnia, w którym odbędą rozmowę rekrutacyjną w JCommerce. Zaangażowanie Pani Anny w zmiany jakie zachodzą na wydziale Elektroniki, Automatyki i Informatyki jest dla nas godne podziwu. Dzięki determinacji oraz trosce o przyszłych absolwentów kierunków informatycznych, podjęte zostały kroki zmierzające ku lepszemu dostosowaniu programu nauczania do obecnych wymagań rynku pracy. Jednym z nich było zaaranżowanie spotkania władz uczelni, w tym Jego Magnificencji Rektora Politechniki Opolskiej prof. dr hab. inż. Marka Tukiendorf oraz dziekanów wydziałów Politechniki Opolskiej z Kasią M. – HR Business Partner w firmie JCommerce. Podczas tego spotkania nawiązany został dialog, który mamy nadzieję przerodzi się w długotrwałą współpracę.

W ramach podziękowania za merytoryczną i owocną Konferencję zaprosiliśmy organizatorów tj. Grupę .NET na dzień otwarty w JCommerce. Już w najbliższych tygodniach w naszym biurze gościć będziemy studentów Politechniki Opolskiej. Mamy nadzieję, że wizyta w JCommerce będzie dla nich inspirującym wydarzeniem.

Dodaj komentarz