Jak nigdy nie wybierać między pracą a przyjemnością? Czy na staż można dostać się jedynie w wakacje? Czym zajada się ToTo? To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiadaliśmy sobie 30.10.2014 r. podczas IT Academic Day organizowanym na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas ITAD miały miejsce prelekcje, spotkania z pracodawcami oraz liczne konkursy nagradzające najaktywniejszych studentów informatyki. Z dumą reprezentowałam warszawski JTeam – opowiadałam zainteresowanym nie tylko o tym, czym na co dzień zajmuje się JCommerce, ale także zabrałam uczestników w wirtualną podróż  po katowickiej siedzibie biura, korzystając z filmiku JTour. Najbardziej wnikliwy obserwator, który poprawnie odpowiedział na pytanie konkursowe, otrzymał książkę ze specjalną dedykacją prezesa JCommerce oraz parasol, z którym później przechadzał się po korytarzach MIMUW.

Świetna atmosfera, łączenie pracy i pasji, elastyczne godziny pracy, a także doskonalenie się pod okiem ekspertów przekonały studentów, że to właśnie w JCommerce warto odbyć staż. Z JStoiska szybko znikały nie tylko gadżety, ale i oferty pracy/staży, a studenci odchodzili mając już wiedzę o obszarach technologicznych, w jakich mogą się u nas rozwijać. Poinformowałam ich o terminie w jakim mogliby do nas dołączyć, by szlifować swoje umiejętności już w trakcie studiów.

Pierwszy ITAD w Warszawie już za nami. Jaki jest dalszy plan? Prosty! 20 listopada widzimy się na Politechnice Warszawskiej, a 2 grudnia gościmy w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki. Nie może Was tam zabraknąć!

Dodaj komentarz