Okres praktyk zbliżał się wielkimi krokami i nadszedł czas, by zdecydować o swojej przyszłości.

Po długich poszukiwaniach odpowiedniej firmy i stanowiska, natrafiłem na program Kariera na Start. Dzięki szerokiemu wachlarzowi ofert udało mi się znaleźć taką, która najbardziej odpowiadała moim zainteresowaniom. Jako że temat Business Intelligence stał się poniekąd moją pasją, to już wiedziałem gdzie będę aplikował.

Wybór padł oczywiście na firmę JCommerce i dział BI.

Podekscytowany możliwością podjęcia wymarzonego stażu, ochoczo wykonałem zlecone mi na początku zadanie, które pozwoliło mi na znaczną poprawę mojej wiedzy w interesującym mnie temacie, a także na przygotowanie się do przyszłej rozmowy kwalifikacyjnej.

Będąc już na stażu w firmie miło zaskoczyło mnie zaproszenie na Galę Finałową Kariery na Start, która miała się odbyć w siedzibie Dziennika Zachodniego. Nie byłem pewien czego mogę się spodziewać, ale wiedziałem, że jest to świetna okazja by podziękować organizatorom za pomoc przy podjęciu trudnej, życiowej decyzji oraz by godnie reprezentować JZałogę.

 Na początku imprezy przedstawiono organizatorów oraz historię programu, która pokazała wszystkim sukcesy i szybki rozwój Kariery na Start. Po przedstawieniu i uhonorowaniu firm biorących udział w programie pogratulowano laureatom.

 Zaskoczyło mnie (bardzo pozytywnie!), że otrzymałem nie tylko dyplom, ale także dwie duże torby pełne upominków od fundatorów Kariery na Start.

Spodziewałem się zakończenia całego eventu, kiedy pojawił się młody zespół z Katowic tworzący własne piosenki z gatunku indie / electro pop – Magnetic Clouds. Ich występ był niesamowity. W tym momencie już wiedziałem czyjej muzyki będę słuchał przez najbliższe tygodnie. Na koniec imprezy organizatorzy zadbali, żeby nikt nie wyszedł z pustym brzuchem. Pyszne przekąski oraz kawa i herbata zagościły na stołach.

Każdemu, kto zastanawia się nad swoją ścieżką i chciałby dobrze rozpocząć karierę zawodową, szczerze polecam ten program. Obyście trafili na tak dobrą firmę jak JCommerce, która ma wszystko: świetną atmosferę, możliwości oraz potrafi zadbać o rozwój każdego pracownika na wielu płaszczyznach.

Dodaj komentarz