InfoMEET, czyli spotkanie pracodawców i pracowników IT było obowiązkowym punktem na naszej liście. 11 października stoisko JCommerce dumnie prezentowało się w ekskluzywnej sali katowickiego hotelu Monopol.

W tym roku naszą firmę w dwóch różnych wymiarach pokazały przedstawicielki działu HR – Kasia mówiła o szeroko pojętym rozwoju, a Marta skupiła się na przyjemności, która się z nim łączy. Nasza prezentacja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród zgromadzonych osób – szczególnie, gdy na ekranie ukazały się zdjęcia ze zmysłowego JKalendarza (którego kolejna edycja już niebawem :)). Jak się później okazało, nasze kreatywne przestrzenie tak zainspirowały jednego z uczestników (psychologa pracy!), że zaprosił JCommerce do udziału w zajęciach ze studentami Uniwersytetu Śląskiego na temat tworzenia przyjaznego i nietuzinkowego środowiska pracy informatyków.

Ci, którzy przybyli na InfoMEET by zdobyć konkretne umiejętności i kompetencje, wzięli udział w prowadzonych przez naszego developera warsztatach „Java 8 – in love again„. Michał pokazał na konkretnych przykładach, jak można programować zwięźle i wydajnie korzystając m.in. z wyrażeń lambda i strumieniowych operacji na kolekcjach.

Nasze stoisko podczas targów jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy InfoMEET interesowali się ofertami pracy w poszczególnych technologiach, najczęściej pytając o Javę, PHP i .NET. Z naszymi ogłoszeniami zapoznawały się naprawdę różne osoby – studenci pierwszych i ostatnich lat, osoby z dużym i mniejszym doświadczeniem, angielscy native speakerzy oraz programiści pragnący zmian w swoim życiu – w szczególności zmiany pracy. Losowanie nagród JCommerce, w tym służącego do ćwiczenia „programistycznych” nadgarstków Power Ball’a, przyciągnęło prawdziwy tłum żądnych gadżetów uczestników InfoMEET.

InfoMEET to nie tylko konferencja i targi kariery, ale przede wszystkim możliwość zdobycia ogromnej dawki wiedzy, wzajemnej wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Ilość osób, która pojawiła się na evencie zdecydowanie zachęca do dalszej aktywności – a zatem do zobaczenia w przyszłym roku!

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją:

Dodaj komentarz