Startupy, drony bezzałogowe, telefony, książki, vouchery, pięć cyferek na koncie – ciekawe, czy za parę lat ktokolwiek będzie pamiętał, jak to jest być „biednym jak student”. Na pewno nie młodzi-ambitni, kończący kierunki związane z IT.

ITAD w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jednoznacznie pokazuje, w jakim kierunku już idą wydarzenia dla studentów. Na IT Academic Days przybyłem w barwach JCommerce i już na samym początku zaskoczyła mnie liczba obecnych tam studentów – znacznie ponad 300 osób dosłownie wypełniło aulę uczelnianą. W gruncie rzeczy, gdybym jeszcze był studentem, też bym pewnie przyszedł – startupy i drony bezzałogowe, czyli dwa wiodące tematy na ITAD, są kuszące dla większości osób zainteresowanych najnowszymi technologiami. Jak się później okazało, dla poszukujących pracy i staży przyszłych programistów nasze stoisko i oferty były równie ciekawe jak wcześniej wspomniane drony :).  Przeprowadziłem krótką prezentację, by ukazać studentom tajniki świata JCommerce. Wyświetliłem im filmik JTour, zadałem do niego kilka pytań, a najbardziej „pilnych” widzów nagrodziłem wypełnionymi gadżetami eco-torbami. Nie mówiąc już o tym, jak pięknie prezentował się przystrojony przez nas stolik:

ITAD Rzeszów - JCommerce

Konferencja odbywała się w dwóch oddzielnych blokach. Na scenie głównej przez cały dzień toczyły się prelekcje, prowadzone przez przedstawicieli różnych firm z rynku IT. Osoby kolekcjonujące gadżety firmowe i uwielbiające konkursy wszelakiej maści większość swojego czasu spędzały właśnie tutaj – bez skrępowania zgarniając gadżety i upominki. Na „Strefie Testów” można było wypróbować konsole Xbox z kontrolerem ruchu Kinect oraz symulatory lotu bezzałogowym dronem. Konkurs związany właśnie z tym ostatnim przyciągał najbardziej – trzeba było jak najszybciej przelecieć określoną trasę. Wyjątkowo atrakcyjne nagrody ufundowało aż 30 firm, które zdecydowały się wziąć udział w tym wydarzeniu. Nokia Lumia, książki, vouchery na korty kartingowe, kubki termiczne – to tylko niektóre rzeczy, w których posiadanie mógł wejść każdy odważny uczestnik. Dzięki dużemu zaangażowaniu sponsorów kwota przeznaczona na nagrody miała aż pięć cyfr!

Pamiętacie tego drona, który zdobył sławę w „Niezniszczalnych 3”? Wypatrzyłem go pośród wielu innych modeli prezentowanych w „Strefie Testów” i przyznaję, że na żywo świetnie wygląda.

Chciałbym podkreślić, że ta konferencja na Podkarpaciu była wyjątkowa – pierwsza, na której pojawiło się JCommerce. Jestem dumny z tego, jak się zaprezentowaliśmy. Wzbudziliśmy spore zainteresowanie wśród programistów różnych technologii:). Mam nadzieję, że z niektórymi z nich przyjdzie mi niebawem rozpocząć współpracę!

Dodaj komentarz