Przygoda z Imagine Cup

05Październik 2011
Kategorie:

Kula GameChciałem podzielić się z Wami moim doświadczeniem z udziału w konkursie Imagine Cup, w którym po raz kolejny postanowiłem wystartować. Tym razem wybór padł na kategorię Game Design Windows Phone 7. Napisałęm remake gry wydanej na konsolę PlayStation – Kula Game. Odkrywczy tytuł mojej gry to – Kula Game.

Demo gry postanowiłem zaprezentować na Polskich finałach Imagine Cup, gdzie startowałem w lokalnej kategorii (na tym etapie była to prezentacja silnika gry). Tym sposobem zdobyłem wyróżnienie oraz otrzymałem wiele cennych wskazówek jak rozwinąć swój produkt i przygotować go na potrzeby finałów światowych oraz rynku.

Do dalszych prac nad grą zebrałem 5cio osobową drużynę, z którą przez miesiąc udało się ukończyć projekt i wysłać zgłoszenie. Gra została wybrana do 2go etapu konkursu (50 gier z całego świata z ponad 400 zgłoszeń), nie dostała się jednak do ścisłego finału.

Po finałach gra jednak nie przepadła. Została wydana za darmo w systemie adware w platformie Windows Phone Marketplace. Dotychczas zanotowaliśmy 50tys pobrań. Ocena graczy wynosi 4/5. W planach jest także konwersja gry na platformę PC oraz Xbox 360.

Zdobyte doświadczenia przydadzą się w kolejnym starcie w konkursie Imagine Cup – niestety moja rola, z racji zakończenia studiów, ograniczy się jedynie do roli mentora zespołu. Sam start w konkursie był świetnym doświadczeniem oraz niezwykle cennym wpisem do CV.

Garść odnośników dla zainteresowanych:

prezentacja gry na potrzeby konkursu w formie wideo

opis gry, recenzje, screeny oraz link do Marketplace

prezentacja drużyny z którą tworzyłem finalną wersję gry

Dodaj komentarz