Dnia 4.10.2013 roku razem z Anią i Kasią z HR pojechałyśmy jako osoby reprezentujące JCommerce do Kopalni Guido w Zabrzu na galę kończącą III edycję akcji – Kariera na Start.

Uroczystość była formą podsumowania osiągnięć minionej edycji, rozdaniem dyplomów dla studentów i upominków w postaci grafik studentów ASP dla firm, które aktywnie uczestniczyły w programie oferując miejsca stażowe. Studentką, która dzięki tej akcji znalazła się u nas w firmie na stażu w dziale Business Intelligence jest Agnieszka Tkocz. Aga niestety nie mogła nam towarzyszyć w piątek, ponieważ dzielnie pisała kolokwium.  Poprosiłam ją jednak o wyrażenie swojej opinii dotyczącej akcji oraz pierwszych miesięcy spędzonych w JCommerce. Wypowiedź Agi cytuję poniżej. W formie dygresji warto dodać, że Aga dalej z nami pracuje – po stażu dołączyła do załogi JCommerce.

Agnieszka Tkocz: „Myślę, że Kariera na Start jest olbrzymią szansą dla studenta czy absolwenta na zdobycie doświadczenia zawodowego, które jak wiadomo jest bardziej cenione wśród pracodawców niż wykształcenie. Staż w JCommerce pozwolił mi poznać co oznacza prawdziwa praca w nietuzinkowej firmie. Nie musiałam „parzyć kawy”, zamiast tego otrzymałam realne zadania do wykonania. W czasie pracy rozwinęłam znacznie więcej praktycznych umiejętności niż w trakcie jakichkolwiek zajęć w trakcie studiów. Jeśli ktoś chce zadbać o swoją przyszłość, polecam program Kariera na Start oraz firmę JCommerce.”

Kariera na Start to akcja skierowana do studentów i absolwentów, która oferuje możliwość odbycia staży w renomowanych firmach na terenie województwa. Ma ona zachęcić studentów do pozostania w regionie i dalszego rozwoju.  Warto podkreślić, że jej III edycja cieszyła się popularnością również wśród studentów spoza województwa śląskiego, którzy chcieli odbyć staż w jednej z firm biorących udział w projekcie.

Dodaj komentarz