Udany JDebiut w Poznaniu!

29Październik 2014

Do kalendarza wydarzeń z udziałem JCommerce zaczynają dołączać imprezy organizowane w stolicy Wielkopolski. 28 października uczestniczyliśmy w Akademii Rozwoju i Przedsiębiorczości, która była organizowana przez największą uczelnię w Poznaniu – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, a jako miejsce wydarzenia wybrany został Wydział Matematyki i Informatyki.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem – odpowiadaliśmy na dziesiątki, jeśli nie setki pytań adeptów sztuki programowania i innych osób, które zaintrygowało pojawienie się nowego gracza na rynku IT w Poznaniu. Dowodem na to było błyskawiczne znikanie naszych ulotek z ofertami pracy, które musieliśmy błyskawicznie uzupełniać. Śmiałkowie podejmowali się ułożenia JPuzzli, co nagradzaliśmy drobnymi upominkami. Jednak bój o nagrodę główną toczył się przez cały dzień – spośród osób, które były zainteresowane rozwojem z JCommerce rozlosowaliśmy bezprzewodowy głośnik.

Ważnym punktem tego wydarzenia był warsztat prowadzony przez Macieja Rusinka „Praca w IT – instrukcja obsługi”, podczas którego słuchacze mogli się dowiedzieć o różnych rolach projektowych, ścieżkach rozwoju i możliwości pracy w innowacyjnej i dynamicznie zmieniającej się branży.

Był to dla nas bardzo intensywny i satysfakcjonujący dzień. Rozmowy ze studentami i reprezentantami różnych uczelnianych organizacji napawają nas optymizmem – wierzymy, że z biegiem czasu nasza filia stanie się stałym uczestnikiem wszystkich akademickich wydarzeń. Taki debiut na pierwszym poznańskim wydarzeniu z naszym udziałem uznajemy za bardzo udany i obiecujący.

…a już niebawem pojawimy się na IT Academic Day na Uniwersytecie Przyrodniczym – nie możemy się doczekać!

Dodaj komentarz