JCommerce lubi tatuaże!

Każda firma ma swoją kulturę pracy. A to, jak tatuaże wpływają na percepcję pracowników wynika głównie z wartości jakie ta organizacja wyznaje. Jak jest w JCommerce? Nasza firma ma dość liberalne podejście do spraw wizerunkowych i ważne jest, aby każdy z pracowników czuł się sobą, również w pracy – twierdzi Karolina, rekruterka. Faktem jest, że branża IT rządzi się swoimi prawami i sprzyja indywidualistom. W JCommerce pracuje dużo osób z pięknymi, rozbudowanymi tatuażami, które często są bardzo zauważalne i nikomu nie przeszkadzają. Poza zainteresowaniem i zachwytami nie wzbudzają żadnych negatywnych emocji – mówi Olga. W niektórych okolicznościach bariera między ludźmi może się naprawdę zmniejszyć. W pierwszym dniu mojej pracy, zostałem zaczepiony na korytarzu przez Piotra Zygułę – prezesa, który sam zwrócił uwagę na moje tatuaże! W dodatku dodał, że on też jest właścicielem jednego! – mówi Leszek. Jeżeli CEO takiej firmy sam ma tatuaż, to tak naprawdę każdy może je swobodnie nosić. Bardzo duże znaczenie na zmianę mojego podejścia do widocznych tatuaży miała właśnie firma JCommerce. Dodatkowo to dzięki swojemu pracodawcy odważyłam się zrobić je na ramionach – komentuje Olga, która dzięki temu, że poleciła do pracy kilku specjalistów to otrzymała od firmy roczną nagrodę, którą przeznaczyła na zrobienie sobie kolejnego tatuażu.Wtedy pomyślałam, że skoro firma zapłaci za mój tatuaż, to najwyższy czas przełamać się i zrobić kolejny wzór w wymarzonym miejscu – mówi. To, jak ktoś wygląda zupełnie nie ma wpływu na jakość pracy, którą wykonuje. Liczy się wiedza i kompetencje poparte doświadczeniem

Tatuaż według JPeople

Według Pawła wiek, w którym człowiek zwykle decyduje się na swój pierwszy tatuaż, zwalnia go z obowiązku roztrząsania tak abstrakcyjnych kwestii jak przyszła kariera zawodowa. Wiele osób decyduje się zrobić go na swoje osiemnaste urodziny, aby podkreślić ten moment wejścia w “dorosłość”. Czy liczymy się ze skutkami, które ta decyzja może wywołać? Przed wizytą u tatuatora dużo czytałem o tym, jakie mogą być konsekwencje z tym związane. Jeszcze kilka lat temu w biurach nie można było specjalnie eksponować takich ozdób. Nawet w lato należało zakładać koszulę z długim rękawem – komentuje Marek, PHP Developer. Na szczęście takie podejście ulega coraz większej zmianie. Marcin nigdy nie miał żadnych obiekcji związanych z tym jaki wpływ na jego życie zawodowe będzie miał tatuaż. Miałem okazję rok pracować w Anglii i właśnie wtedy zdałem sobie sprawę, że w innych krajach posiadanie tatuażu to coś zupełnie naturalnego – komentuje Senior PHP Developer.

Pokaż dziarę!

Leszek, spec od testów, przyznaje, że sam nie chciałby pracować w miejscu, w którym jego tatuaże są niemile widziane. Dzisiaj tatuaże to indywidualnie stworzone projekty, często dobrane do osobowości czy związane z historią danej osoby. Są one coraz częściej uznawane za przejaw sztuki artystycznej. Dlatego właśnie estetycznie wykonany tatuaż jest coraz mniejszym problemem jeżeli chodzi o rynek pracy. W branży IT panuje przekonanie, że dopóki tatuaże nie zawierają elementów dyskryminujących to nikt nie powinien martwić się o zdobycie pracy w zawodzie. Według Kamila, Junior Front-End Developera, takie ozdoby nie powinny obniżać szans na rynku pracy tak długo, dopóki nie obrażają niczyich uczuć oraz jeżeli nie są wulgarne. Także Krzysztof, który pracuje w dziale ERP, nigdy nie spotkał się w swojej pracy z żadnymi uprzedzeniami. Większość jego kolegów i koleżanek z zaciekawieniem pyta go dlaczego właśnie takie wybrał wzory. Paweł także nie przypomina sobie, aby ktokolwiek zwrócił mu kiedyś uwagę, że posiadanie tatuażu jest niestosowne. Zawsze miałem szczęście do współpracy z ludźmi otwartymi i tolerancyjnymi – komentuje.

 

* Wszystkie osoby wypowiadające się w artykule to osoby posiadające tatuaże, pracownicy JCommerce

Dodaj komentarz