Zdarzyło Wam się przeprowadzić kiedyś 13 rozmów rekrutacyjnych w 1,5 godziny? Pytanie brzmi dość abstrakcyjnie, ale 26 lipca dwójka naszych pracowników stanęła przed takim wyzwaniem.

Tego dnia w Poznaniu zakończył się kurs „Java od podstaw” organizowany przez Software Development Academy – o współpracy z tą firmą szkoleniową mieliście okazję już przeczytać na naszym blogu. Pierwsza część spotkania była dość podniosła – oficjalnie podsumowano kilkutygodniowe zmagania kursantów oraz uroczyście rozdano imienne certyfikaty. Kolejna część miała być już dużo bardziej dynamiczna, ponieważ organizatorzy postanowili przeprowadzić speed dating między absolwentami kursu a pracodawcami. Tym sposobem, w około 1,5 godziny miało się odbyć aż 13 rozmów rekrutacyjnych!

Jak przeprowadzić dwunastominutową rozmowę kwalifikacyjną? 

JCommerce w Poznaniu reprezentowała dwójka doświadczonych pracowników – nasza HR Specialist, Agnieszka oraz Java Developer aka naczelny Scrum Master Poznania, Tomek. Przed nimi stało wielkie wyzwanie – jak przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną (która zazwyczaj składa się z wywiadu HR, rozmowy technicznej i dwugodzinnego testu), by łącznie trwała wyłącznie dwanaście minut? Nasz rekrutacyjny duet postanowił sprawdzić to, co najważniejsze w pracy programisty, czyli jak adepci Java radzą sobie z kodem. Po krótkiej rozmowie każdy kandydat miał okazję zmierzyć się z jednym z trzech zadań programistycznych – każde z nich miało inny stopień trudności. Tak praktyczne podejście do rekrutacji zaskoczyło wielu kandydatów, ale cześć z nich poradziła sobie z zadaniem naprawdę dobrze.

Po rozmowach rekrutacyjnych był czas na networking z kandydatami – była to świetna okazja, by przedstawić kursantom nieco więcej informacji o pracy w JCommerce, możliwych projektach, ale także by opowiedzieć kilka zabawnych anegdot z blisko 2-letniej historii oddziału JCommerce w Poznaniu. Według relacji członków naszego JTeamu, spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze, czas pokaże czy tym sposobem do naszego zespołu w Poznaniu dołączą kolejni padawani programowania.

Dodaj komentarz