Moi Szanowni współtowarzysze (szyszki ;-)),

To wielki przywilej móc podzielić się z Wami wieściami płynącymi ze stolicy Podbeskidzia:)

Jak wiecie już (prawie) wszyscy, JCommerce’owa załoga od stycznia 2015 działa również na lokalnym rynku w Bielsku-Białej i miastach satelitarnych regionu.

Jesteśmy tutaj niespełna 2 miesiące, a już za nami kilka ciekawych inicjatyw!

O jednej z nich chciałbym poniżej króciutko napisać.

Wszystko rozpoczęło się od gościnności lokalnej uczelni – ATH, wokół której działa od jakiegoś czasu już prężnie koło naukowe RESET.

Nasi koledzy z załogi bielskiej: Kornel i Krzyś bardzo mocno zadziałali, aby JCommerce mogło się przywitać, poprzez wystąpienie 10 lutego podczas jednego z wtorkowych spotkań w ramach RESET’u.

Nasz specjalista .NET Mariusz Tomaszek miał swoje „5minut” kiedy to zaprezentował w sposób (bardzo ciekawy) tajniki „Wysokowydajnego wyszukiwania danych na platformie .NET”. Wykład spotkał się z pozytywnym odbiorem, stąd postanowiliśmy pójść za ciosem i zrealizować coś w rodzaju kontynuacji w siedzibie naszej firmy, na Michałowicza 12.

I tutaj znowu wielki ukłon do Kornela Warwasa, Krzysia Augustynka oraz Mariusza Tomaszka, którzy pomogli nam w sprawnym przygotowaniu się do tego eventu właśnie w bielskim oddziale JC. Prawdę mówiąc, sztab ludzi pracujących nad tym przedsięwzięciem nie ogranicza się jedynie do naszego oddziału, bo przecież dostaliśmy kapitalne wsparcie od naszych kolegów i koleżanek z Katowic, min. od Marty Pudełko, Kingi Zyguły, Kasi Waniek, Karoliny Sadowskiej i wielu innych, których nie jestem teraz w stanie wymienić.

Event (nie)oficjalnego otwarcia biura odbył się w poniedziałek, 23 lutego 2015. Przybyło sporo osób (Marta naliczyła ok. 40 uczestników z zewnątrz)!

Pojawili się reprezentanci lokalnych firm bielskich m.in.:

• LGBS

• REKORD Systemy Informatyczne

• NAV24

• ROMICO GmbH

• NeuroSYS sp. z o.o.

• Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej

• Koło naukowe Reset

Powiem szczerze (nie wiem, czy zgodzi się ze mną ekipa z bielska), że pokazaliśmy klasę w organizacji. Przedstawiciele firm z regionu bielskiego byli zachwyceni przestrzenią biurową, „klimatem”, pomysłem, a przede wszystkim determinacją w działaniu każdego z nas.

Jestem bardzo wdzięczny za to, że możemy rozwijać się, nawet jeśli pozornie mamy wpływ jedynie na wymiar lokalny…

Kłaniam się nisko wszystkim pracownikom oddziału w Bielsku-Białej. Dziękuję również za pomoc nieustannie płynącą z naszej Śląskiej siedziby.

Acha. I byłbym zapomniał. To dopiero początek. Do zobaczenia w działaniu!

„Muzyczna niespodzianka” w nowym biurze:

Serdeczny uścisk dłoni Wam wszystkim!

PS. Plany rozwoju biura w Bielsku zakładają również:

– Cykliczne spotkania loży bielskiego klastra biznesowego w naszej siedzibie

– Cykliczne (1 w miesiącu) seminaria dedykowane dot. współpracy międzynarodowej, rozwoju zespołów proj. szkoleń technicznych itp.)

– Współtworzenie cyklu spotkań kwartalnych @Mikstura.IT

– Organizację konferencji ’Startup Pirates’ w Lipcu 2015

– more to come…

Dodaj komentarz